Language:

Projektai

"Mes kartu"

 

Vykdydamos  klubo projektą “MES KARTU”,  perkame darbelius Kalėdų mugėje ir savo lėšomis prisidedame neįgaliesiems įsigyti jiems labai  reikalingą molio degimo krosnelę.  Tuo pačiu esame kviečiamos pasimokyti kartu pasigaminti dirbinių iš molio.  Drauge  su neįgaliųjų mamytėmis VšĮ “Mažoji guboja” patalpose  kas antrą šeštadienį galime atitrūkti  nuo savo kasdieninių rūpesčių, išgerti kartu puodelį kavos, pasidalinti kulinariniais receptais, o dažnai  ir paragauti gaminių, parodyti savo rankdarbius, pasimokyti padaryti ką nors naujo, tiesiog pabendrauti.

 Vykdydamos projektą "MES KARTU" tęsiame projektą "Ori senatvė" ir lankome vyriausią klubo sesę Ireną Treinienę. Pasitiko ji mus savo namuose gražiai pasipuošusi, pakvietė prie soroptimistinių spalvų servietėlėmis bei reikiama atributika padabinto stalo. Rimtai ir iškilmingai uždegė žvakę už klubą ir soroptimizmą, nuoširdžiai linkėdama būti  KARTU su visais, visur ir visada, nepaisant kur ir kokie būtų tie, kuriems galime padėti ar pasimokyti ko nors, ko pačios nežinome ar nemokame! Tai tikrai puikus palinkėjimas mums ateičiai, kad giliau suprastume soroptimizmo esmę. Apdovanojome ją puikiomis rožėmis ir papuošalais, kuriuos Irena vis dar mėgsta dėvėti. Kartu  pasidžiaugėme ir neįgaliujų pagamintu maišeliu-papuošalu, skirtu vaistukams nešioti. Tokia žaviai moteriška ir protinga mūsų senjorė Irena!

2017 m. gruodžio 13 d. sesės Rita Anusevičienė ir Daiva Linkevičienė aplankė klubietę sesę - senjorą Gražvydą Mickevičienę.    Prie Kalėdinių dovanų prisidėjo Giedrės Kairiūnienės neįgaliukai (pasiūti maišelai dovanoms ir mini maišeliai pvz. vaistukams).


 

 "Ori senatvė"

 

Vilniaus senamiesčio Soroptima klubo narės parengė projektą „Ori senatvė“, kurio tikslas -pagerinti senyvo amžiaus moterų gyvenimo kokybę ir sudaryti sąlygas saviraiškai.
Projektą finansavo Europos soroptimistimistinių klubų federacija.
 
Pagrindiniai projekto uždaviniai yra:

  1. Skatinti senolius dalyvauti kultūriniuose renginiuose bei saviraiškos veiklose.
  2. Įtraukti jaunimo organizacijas į veiklas, skatinančias mažinti atskirtį tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių.
  3. Suteikti senyvo amžiaus moterims sveikos gyvensenos žinių: apie sveiką mitybą, judėjimo ir fizinės kultūros svarbą, vandens reikšmę pagyvenusiam organizmui, natūraliąją mediciną; teisinių žinių apie smurto prevenciją artimoje aplinkoje; informacinių technologijų praktinio naudojimo įgūdžių.

 

Daugiau informacijos apie projekto "Ori senatvė"  veiklas rasite šiose nuorodose:
http://www.soroptimist.lt/128/akcija-pasveikink-nepazistama-senoli.htm
http://www.soroptimist.lt/122/koncertas-senjoroms.htm
http://www.soroptimist.lt/123/eglutes-senjoroms-sv-kaledu-proga.htm
http://www.soroptimist.lt/124/arbatvakaris-senjoroms-marijos-ir-jurgio-slapeliu-namuose-muziejuje.htm
 


 

 "Sveik graži"

 

Projektas buvo skirtas onkologinėmis ligomis sergančioms bei po onkologinio susirgimo sveikstančioms Lietuvos moterims. Projekto idėjos autorė, klubo narė, VIlniaus Dailės akademijos prof. Danguolė Brogienė..
 
Projekto uždaviniai:

  • Suteikti sergančioms onkologinėmis ligomis moterims  žinių apie psichinės ir fizinės sveikatos reikšmę sėkmingai kovai su vėžiu.
  • Supažindinti  šias moteris su pagrindiniais sveikos gyvensenos ir mitybos, įskaitant ir vėžio prevenciją, principais.
  • Supažindinti onkologines ligones, patyrusias radio ir chemoterapijjos šalutinius poveikius (plaukų netekimą) su įvairaus stiliaus galvos apdangalų gamyba bei sudaryti  galimybę pačioms juos pasigaminti.
  • Išmokyti onkologines ligones praktinių  kūno tausojimo ir pažeistos  odos priežiūros įgūdžių   seminarų  ir praktinių  užsiėmimų metu.
  • Pagerinti  onkologinių  ligonių fizinę ir psichinę  sveikatą, taikant  reabilitacinės - meninės terapijos (piešimas ant šilko, keramika) priemones.
  • Suteikti  po onkologinės ligos sveikstančioms moterims žinių apie reintegravimosi į visuomenę būdus ir galimybes.

 Projekto veiklos:
 
Buvo pasitelkta Vilniaus Senamiesčio Soroptimos klubo narės, Vilniaus Dailės akademijos, Vilniaus universiteto medicinos fakulteto, Vilniaus Romerio universiteto psichologijos katedros bei Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto Biomedicininių technologijų skyriaus mokslininkai bei studentai, kurie  prisidėjo prie sergančiųjų onkologinėmis ligomis  gyvenimo kokybės gerinimo, suteikdami medicininių, psichologijos, meno teorijos  bei praktinių žinių.
Teorinių seminarų metu buvo  suteikta žinių apie sergančių onkologinėmis ligomis moterų galimybes mažinti dėl ligos patirtą psichologinę įtampą ir stresą, mokyta kaip išvengti bendravimo baimės, ugdyta sergančiųjų pasitikėjimas savimi, aiškinta, kaip prižiūrėti ir puoselėti pažeistą odą, aiškinta sveikos mitybos, sporto bei aktyvaus gyvenimo būdo svarba. Susitikimai su tokio pat likimo moterimis moterims leido geriau komunikuoti tarpusavyje.
 Praktinių užsiėmimų metu moterys galėjo pačios  pasigaminti įvairių galvos apdangalų (pvz. sportinio, vakarinio, kasdieninio ir kt. stiliaus), tapė ant šilko, gamino keramikos dirbinius. Tai padėjio ligonėms atskleisti savo talentus,  suteikė psichologinį pasitenkinimą ir įtvirtino visaverčio gyvenimo pajautą. Praktinių seminarų metu pagaminta produkcija buvo dovanojama.
Įvairiuose Lietuvos miestuose buvo rengti seminarai. Su mumis aktyviai bendradarbiavo miestų savivaldybės.