Language:

Birutės Nomedos Stankūnienės paroda Anglijoje

Sherborne Abatijoje nuo vasario 21 dienos iki kovo 28 dienos veiks lietuvių menininkės Birutės Nomedos Stankūnienės darbų paroda „Sveikas, Gyvenime!“ . Įėjimas į abatiją ir parodą nemokamas, pirmadieniais-šeštadieniais 8.00 – 16.00 val. Adresas: Sherborne Abbey, 1 Abbey Close, Sherborne, DT9 3LQ, Jungtinė Karalystė
Paroda „Sveikas, Gyvenime!“ – tai puiki proga  pasimėgauti menininkės iš Lietuvos Birutės Nomedos Stankūnienės abstrakčios tapybos darbais,  eksponuojamais įspūdingoje Sherborne abatijoje, kuri daugeliui vis dar yra Dorset katedra. Tai turbūt pirmoji Lietuvos menininko paroda šioje katedroje pastatytoje 705 m. Menininkė nuoširdžiai džiaugiasi pakvietimu surengti parodą šioje išskirtinėje šventovėje.
Septyniolika tapybos darbų  bus eksponuojami  krikščioniškuoju Gavėnios laikotarpiu, kai skatinama atisukti į save, reflektuoti savo gyvenimiškąją patirtį, ją priimti. Parodos šerdis yra  tapybos darbų ciklas „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“, susidedantis iš septynių darbų kartu su tekstais iš Senojo Testamento Jobo knygą.
Tiek subtilių, tiek dramatiškų spalvų kalba, provokuojančių vaizdinių ir formų pagalba atskleidžiama  žmogaus  vidinė kelionė  atleidimo ir susitaikymo link.
Kiti parodos darbai išplečia ir papildo  gyvenimo iššūkių suvokimo ir priėmimo temą. Paminėtini „Stigma I“ ir „Stigma II“- dramatiškai perteikiantys žmogaus ribotumą. „Klevo lapo istorija“ – darbų ciklas atspindintis žmogaus gyvenimo etapus įtaigia klevo lapo metaforos pagalba, „Laukimas“ - perteikiantis artėjantį, ore vos juntamą artėjančio pavasario dvelksmą.
Pačios menininkės žodžiais tariant: „Man kurti – tapyti - reiškia mąstyti, bendrauti, spręsti ir atrasti – ir visa tai reiškia - gyventi.  Kiekviena personalinė paroda  yra didžiulis džiaugsmas ir išbandymas. Kiekvienas darbas yra mano vidinio „aš“ dalelė, kuri yra pristatoma žiūrovų vertinimui ir interpretavimui.  Tapyba - tai mano bendravimo priemonė, leidžianti kalbėti apie dalykus, kurių aš negaliu išreikšti žodžiais. Eksponuojamas meno kūrinys tarsi  pradeda savarankišką gyvenimą, ir  aš visada su nerimu laukiu  kaip  vyks dialogas tarp  jo ir žiūrovo."
Iš dalies menininkės įkvėpimas šiai parodai ir joje eksponuojamiems darbams atkeliauja iš jos vaikystės ir jaunystės okupuotoje Lietuvoje: „Aš gimiau ir augau TSRS okupuotoje Lietuvoje, kur „laimingas“ ir „tobulas“ gyvenimas buvo garantuojamas komunistinės sistemos. Tuo metu  turėti kitokią nei ateistinė pasaulėžiūrą,  klausti, ar stebėtis reiškė pasipriešinimą sovietiniam režimui. Lietuva buvo ir išlieka katalikiška šalimi, kur tikėjimas buvo viena iš pasipriešinimo ir nacionalinio identiteto išsaugojimo formų. Toks kontekstas įtakojo mano gyvenimą ir kūrybą. Todėl Jobo knygos tema man svarbi ne tik kaip asmeniui bet ir kaip  savo šalies pilietei. Aš manau, kad atsakymai į svarbiausius egzistencinius klausimus glūdi kasdienybėje, mus  supančioje aplinkoje. Dažniausiai tik kančioje mes  nuoširdžiai ir atvirai atsisukame ir bandome atsakyti  į gyvenimo mums mestus iššūkius.“
Apie menininkę: Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963, Vilniuje. 1987 baigė Kauno Technologijos Universitetą, 2009 – Vilniaus Dailės Akademiją.
Nuo tada, kai prieš dešimt metų  dailininkė pradėjo įgyvendinti  savo svajonę tapti profesionalia menininke, ji baigė Vilniaus Dailės Akademiją ir atidarė savo autorinę galeriją Vilniaus senamiestyje. Menininkė ryžtingai žengė į Lietuvos meno sceną, o jos darbai buvo eksponuojami daugiau kaip 25 kartus nacionalinėse ir tarptautinėse parodose. Buvo išleista menininkės darbų knyga o jos kūryba buvo patalpinta IUOMA (International Union of Mail -Artists – Tarptautinė Pašto Menininkų Asociacija) publikacijose, interneto bloguose, bei atrinkta į savaitines Saatchi Art Online kolekcijas. Menininkės darbus įsigijo privatūs meno kolekcionieriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, JAV. Ji taip pat yra IUOMA ir „Slow Art Day“ projektų narė.