Language:
Lietuvių
English
Naujienos
Apie sąjungą
Klubai
Projektai
Nuorodos
Kontaktai
Nariams
Raseinių klubas
Naujienos
Prezidentės
Narės
Draugystė
Projektai
Paminėjome Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną
Vos ne kasdieną dingsta vaikai, jaunos merginos pasmerkiamos sekso vergijai, paaugliams parduodami narkotikai, vaikai patiria įvairiapusį smurtą. Negalima tylėti, negalima būti abejingu kai smurtaujama prieš vaikus, paauglius, kai jauni žmonės nesulaukę savalaikės pagalbos, pakelia ranką prieš save.
Esame vieno pasaulio gyventojai, o ištiesta pagalbos ranka gali pakeisti visą likusį kažkieno gyvenimą.
Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „Visa ko pradžia yra ten, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga“.
Kiekvienais metais lapkričio 19-ąją minima Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į smurto problemą, skatinti šalių vyriausybes imtis konkrečių veiksmų smurto prieš vaikus prevencijai. Ši diena daugelyje pasaulio šalių pažymima įvairiais renginiais, nešiojant geltoną kaspinėlį - pasipriešinimo bet kokiam smurtui prieš vaikus simbolį.
Raseinių soroptimisčių klubas, bendradarbiaudamas su Raseinių krizių centru ir Raseinių švietimo centru, surengė parodą „Žmogus – ne prekė“. Šios parodos tikslas - informuoti žmones apie prekybos žmonėmis, smurto pavojus, pagalbos būtinumą smurto, prievartos ir prekybos žmonėmis aukoms. Raseinių soroptimisčių klubas paruošė kilnojamąją šio konkurso darbų ekspoziciją „Žmogus – ne prekė“, kuri aplankys ne tik Raseinių rajono švietimo organizacijas, bet ir kitus Lietuvos miestus. Numatoma parodą nuvežti į Latviją, o, gal būt, ir į Daniją bei Islandiją.
Renginyje susirinkusieji išklausė paskaitą „Žmogus - ne prekė“, kurią paruošė soroptimistė, Raseinių krizių centro psichologė Asta Montvydienė. Dalyviai buvo supažindinti su prekybos žmonėmis statistika Lietuvoje, problemos aktualumu, su smurto apraiškos formomis, grėsmėmis. Papasakojo kaip veikia prekeiviai, pateikė rekomendacijas kaip apsaugoti save ir savo artimuosius.
Kurkime visuomenėje nepakantumo atmosferą smurtui bei prievartai, skatinkime visuomenę mokytis civilizuotai spręsti konfliktus, valdyti neigiamas emocijas, pasipriešinti prievartai, vaikų išnaudojimui. Nepraeikime pro šalį jei matome kenčiantį žmogų, verkiantį vaiką.
Publikavo Asta Montvydienė, 2013-11-20